Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Aktualności

Godziny bierzmowania - 16.00 i 19.00

6 maja 2021 / ks. Wojciech Winkler

Sakrament bierzmowania zostanie udzielony w naszej parafii 10 czerwca przez biskupa Adama Wodarczyka. W obecnym czasie pandemicznym w kościele podczas nabożeństw obowiązuje limit 65 osob. Ksiądz Biskup postanowił więc podzielić kandydatów na dwie grupy i odprawi Msze Święte z udzieleniem sakramentu bierzmowania o godzinie 16.00 oraz 19.00. W poniedziałek zatem dokonamy podziału kandydatów na dwie grupy - proszę więc zarezerwować sobie i świadkom czwartkowe popołudnie, aby nikomu nie kolidowała godzina bierzmowania z ewentualnymi zajęciami.

OSTATECZNY TERMIN WERYFIKACJI KANDYDATÓW!

6 maja 2021 / ks. Wojciech Winkler

Mimo wyznaczenia ostatecznego terminu zgłaszania kandydatów na czwartek 3.06.2021r., ciągle jeszcze następują zgłoszenia mailowe bierzmowańców. Z racji tego, że w poniedziałek (7.06) o godzinie 19.00 jest pierwsza próba przed bierzmowaniem i prawdopodobnie lista kandydatów zostanie już zamknięta, ostateczne spotkanie weryfikacyjne będzie miało miejsce w poniedziałek o godzinie 16.00 w dolnej kaplicy! Zapraszam więc wszystkich, którzy jeszcze w ostatniej chwili postanowili dołączyć do grupy kandydatów.

Próby przed bierzmowaniem

31 maja 2021 / ks. Wojciech Winkler

Ostatnie spotkania przed bierzmowaniem dla kandydatów sakramentu dojrzałości będą miały miejsce w poniedziałek 7.06 i w środę 9.06 zawsze o godzinie 19.00. W poniedziałek odbędzie się omówienie ceremonii bierzmowania więc obecność świadków nie jest konieczna. Natomiast w środę przeprowadzimy próbę generalną, a po niej będzie okazja do spowiedzi świętej. Każdy kandydat jest zobowiązany przystąpić przed bierzmowaniem do spowiedzi! Świadków również zapraszamy w środę do sakramentu pokuty i pojednania, aby duchowo przygotować się do godnego przeżycia ważnego wydarzenia swoich bliskich.

Spotkania z bierzmowańcami

31 maja 2021 / ks. Wojciech Winkler

Ósmoklasistów, którzy zgłosili chęć przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii, a uczęszczją do szkół podstawowych poza naszą parafią zapraszam na spotkanie indywidualne w środę 2.06 od godz. 18.30 lub w piątek 4.06 w godzinach 9.30 - 11.00. Dokładny termin  spotkania zostanie zaproponowany kandydatom mailowo.

Uwaga ósmoklasiści!!!

25 maja 2021 / ks. Wojciech Winkler, Piotr Cała

Termin tegorocznego bierzmowania ósmoklasistów został wyznaczony na czwartek 10 czerwca 2021r. Szafarzem sakramentu bierzmowania będzie biskup Adam Wodarczyk.

Każdy ósmoklasista zainteresowany przyjęciem sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej powinien zgłosić chęć przyjęcia na adres mailowy: osmapodstawowa18@wp.pl

W mailu powinien podać:

1. swoje imię i nazwisko

2. datę i miejsce urodzenia

3. imie wybrane do bierzmowania

4. imię i nazwisko swojego świadka do bierzmowania

SPOTKANIA INDYWIDUALNE

27 kwietnia 2021 / ks. Wojciech Winkler, Użytkownik serwisowy

Propozycje terminów spotkań indywidualnych

Bierzmowanie znowu w zawieszeniu!

25 kwietnia 2021 / ks. Wojciech Winkler, Użytkownik serwisowy

Ksiądz Arcybiskup kolejny raz zawiesił udzielanie sakramentu bierzmowania w całej naszej diecezji! Oczekując na ponowny termin, w którym będzie możliwość przyjęcia tego sakramentu, chcemy czas ten wykorzystać na ostateczne przygotowania. Pragniemy być gotowi na to, aby zaraz po wznowieniu udzielania bierzmowania, skorzystać z możliwości przyjęcia go. Informacje dotyczące indywidualnych spotkań z bierzmowańcami będą przesyłane bezpośrednio do kandydatów na ich maile podane przy zgłoszeniu swojej kandydatury. Terminy spotkań, na które będzie można się zgłosić, będą podane w najbliższym czasie.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15