Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Aktualności

Bierzmowanie znów w zawieszeniu...

11 maja 2020 / ks. Wojciech Winkler, Piotr Cała

Kuria Metropolitalna ogłosiła zawieszenie sprawowania sakramentu bierzmowania w obecnym czasie epidemicznym. Zatem bierzmowanie dla starszych roczników młodzieży, które było zaplanowane na 21 listopada zostaje odwołane i z pewnością nie odbędzie się w wyznaczonym wcześniej terminie. 

Proszę jednak, aby przygotowywać się systematycznie z podanego wcześniej materiału, gdyż może się okazać, że kolejny termin będzie wyznaczony z dnia na dzień i wtedy nie będzie czasu na dłuższe spotkania ale trzeba będzie wszystko zorganizować szybko i sprawnie. Bardzo proszę, aby Ci którzy nie byli na spotkaniu organizacyjnym w październiku zapoznali się z podanym do zrealizowania materiałem.

PIĄTKOWA MSZA ŚWIĘTA ODWOŁANA!!!

11 marca 2020 / ks. Wojciech Winkler, Piotr Cała

Z racji przeżywanego trudnego czasu epidemicznego odwołana została pierwszopiątkowa Msza Święta, a także spotkanie dla bierzmowańców. 

Spotkanie organizacyjne zaległego bierzmowania!

10 października 2020 / ks. Wojciech Winkler

W czwartek 15 października o godz. 19.00 zapraszam do naszego kościoła kandydatów do bierzmowania, którzy w czerwcu mieli przyjąć ten sakrament lecz z powodu epidemii został odwołany (chodzi o młodzież, która skończyła już szkołę podstawową). Bardzo proszę aby poinformować wszystkich zainteresowanych, gdyż nie zostało już wiele czasu na przygotowania. Przypominam, że bierzmowanie odbędzie się 21 listopada w sobotę o 15.00.

Nowa grupa bierzmowańców! Przygotowania rozpoczęte!

20 września 2020 / ks. Wojciech Winkler, Piotr Cała

W piątek 18 września 2020 roku rozpoczęliśmy przygotowania kolejnej grupy Młodzieży do sakramentu bierzmowania. Obecne ósme klasy złożyły deklaracje, w których wyrazili chęć bezpośredniego przygotowania do sakramentu dojrzałości chrzescijańskiej. Szóste klasy natomiast odebrały swoje trzyletnie indeksy do których będą zbierać potwierdzenie uczestnictwa w wybranych nabożeństwach.

Klasy szóste powinny w indeksie wypełnić jedynie pierwszą stronę, gdzie wypiszą swoje dane a dalsze strony pozostawią puste. W pierwszym roku obowiązuje kandydatów jedynie podpis sakramentu pokuty oraz najbliższych nabożeństw, którymi będą nabożeństwa różańcowe. Wszystkie informacje dotyczące każdego roku przygotowania są zawarte na tej stronie w zakładce "kandydaci do bierzmowania" a później "zasady przygotowania".

Klasy ósme swoje spotkanie organizacyjne będą miały w pierwszy piątek października, a więc 2.10.2020r. na Mszy Świętej o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszam, gdyż omówimy wszystkie zasady bezpośredniego przygotowania do bierzmowania w okresie koronawirusa.

Msza Święta grudniowa - RORATY

12 lutego 2019 / ks. Wojciech Winkler, Piotr Cała

W najbliższy piątek zapraszamy wszystkich bierzmowańców na miesięczną Mszę Świętą formacyjną. Jak zawsze rozpocznie się o godzinie 19.00. Będzie to Eucharystia RORATNIA! Mile widziane lampiony lub świece:) Przypominamy, że w każdym roku przygotowania do bierzmowania obowiazują 3 Msze Święte roratnie.

PIERWSZE SPOTKANIA GRUPOWE

11 października 2019 / ks. Wojciech Winkler, Piotr Cała

Spotkania grupowe w listopadzie:

Grupa I - wtorek 12.11.2019 o godz. 17.00

Grupa II - niedziela 17.11.2019 o godz. 19.00

Grupa III - środa 13.11.2019 o godz. 18.20

Grupa IV - środa 13.11.2019 o godz. 19.30

Wszystkie spotkania odbywają się w pomieszczeniach Kościoła przy dolnej kaplicy i kancelarii. Zabieramy z sobą coś do notowania i Pismo Święte.

Msza Święta i spotkanie organizacyjne

10 stycznia 2019 / ks. Wojciech Winkler, Piotr Cała

Pierwsze spotkanie organizacyjne połączone z Mszą Świętą pierwszopiątkową odbędzie się 4 października w piątek o godzinie 19.00. Na Mszę i spotkanie zaproszeni są wszyscy Kandydaci do sakramentu bierzmowania, którzy złożyli deklarację chęci przygotowania do tego sakramentu oraz jeden z Rodziców kandydata. 

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14