Jesteś tu: Strona głównaAktualności

Aktualności

Nowe terminy spotkań indywidualnych (dotyczy ubiegłorocznych kandydatów)

5 marca 2021 / ks. Wojciech Winkler

Każdy kandydat do bierzmowania powinien wybrać sobie odpowiadający mu termin, aby spotkać się indywidualnie w celu zweryfikowania wiadomości i danych kandydata. Do tej pory część bierzmowańców skorzystała z podanych wcześniej terminów. Oto nowe i ostateczne terminy:

Środa 5.05 godz. 16.00 oraz 18.45

Czwartek 6.05 godz. 16.00 oraz 18.45

Piątek 7.05 godz. 18.00

Sobota 8.05 godz. 9.30

Proszę wybrać odpowiedni termin i poinformować o tym na maila:

osmapodstawowa18@wp.pl

Wiadomość zwrotna jest potwierdzeniem wybranego terminu.

Termin bierzmowania!!!

5 stycznia 2021 / ks. Wojciech Winkler

W tym tygodniu Biskupi podjęli decyzję wznowienia udzielania sakramentu bierzmowania. Po konsultacjach z bp Grzegorzem Olszowskim, wyznaczył termin bierzmowania dla ubiegłorocznych kandydatów (tych, którzy już wyszli ze szkoły podstawowej) na piątek 21 maja 2021r. Z racji na liczbę osob przekraczającą obecnie obowiązujące limity, bierzmowańcy zostaną podzieleni na dwie grupy, a ksiądz Biskup planuje odprawić w tym dniu dwie Msze Święte - o 15.00 i 16.30. Wszystko zależy od limitów, które będą wtedy obowiązywać. Módlmy się, aby to był już termin ostateczny..

SPOTKANIA INDYWIDUALNE

27 kwietnia 2021 / ks. Wojciech Winkler, Użytkownik serwisowy

Propozycje terminów spotkań indywidualnych

Bierzmowanie znowu w zawieszeniu!

25 kwietnia 2021 / ks. Wojciech Winkler, Użytkownik serwisowy

Ksiądz Arcybiskup kolejny raz zawiesił udzielanie sakramentu bierzmowania w całej naszej diecezji! Oczekując na ponowny termin, w którym będzie możliwość przyjęcia tego sakramentu, chcemy czas ten wykorzystać na ostateczne przygotowania. Pragniemy być gotowi na to, aby zaraz po wznowieniu udzielania bierzmowania, skorzystać z możliwości przyjęcia go. Informacje dotyczące indywidualnych spotkań z bierzmowańcami będą przesyłane bezpośrednio do kandydatów na ich maile podane przy zgłoszeniu swojej kandydatury. Terminy spotkań, na które będzie można się zgłosić, będą podane w najbliższym czasie.

Zgłoszenie ubiegłorocznych kandydatów do bierzmowania.

16 kwietnia 2021 / ks. Wojciech Winkler, Piotr Cała

Przeżywając trudny czas pandemii, mimo licznych obostrzeń i limitów, planujemy przygotować się do zaległego jeszcze - zeszłorocznego sakramentu bierzmowania. W czwartek 15 kwietnia odbyło się spotkanie organizacyjne na którym omowiliśmy zasady przystąpienia do bierzmowania oraz każdy otrzymał materiały do indywidualnego opracowania. Każdy zainteresowany powinien zgłosić swoją chęć na adres mailowy: osmapodstawowa18@wp.pl ; (obecność na spotkaniu organizacyjnym nie zwalnia od zgłoszenia się na mail). Wpisujemy tam swoje imię i nazwisko; datę i miejsce urodzenia; imię patrona do bierzmowania; imię i nazwisko świadka do bierzmowania. Ostateczny termin zgłoszenia mija w poniedziałek 19 kwietnia!!!

Proszę równiż osoby, które były ochrzczone poza naszą parafią a jeszcze nie doniosły świadectwa chrztu, aby na kolejne spotkanie indywidualne dostarczyły ten dokument.

Bierzmowanie znów w zawieszeniu...

11 maja 2020 / ks. Wojciech Winkler, Piotr Cała

Kuria Metropolitalna ogłosiła zawieszenie sprawowania sakramentu bierzmowania w obecnym czasie epidemicznym. Zatem bierzmowanie dla starszych roczników młodzieży, które było zaplanowane na 21 listopada zostaje odwołane i z pewnością nie odbędzie się w wyznaczonym wcześniej terminie. 

Proszę jednak, aby przygotowywać się systematycznie z podanego wcześniej materiału, gdyż może się okazać, że kolejny termin będzie wyznaczony z dnia na dzień i wtedy nie będzie czasu na dłuższe spotkania ale trzeba będzie wszystko zorganizować szybko i sprawnie. Bardzo proszę, aby Ci którzy nie byli na spotkaniu organizacyjnym w październiku zapoznali się z podanym do zrealizowania materiałem.

PIĄTKOWA MSZA ŚWIĘTA ODWOŁANA!!!

11 marca 2020 / ks. Wojciech Winkler, Piotr Cała

Z racji przeżywanego trudnego czasu epidemicznego odwołana została pierwszopiątkowa Msza Święta, a także spotkanie dla bierzmowańców. 

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15